Dobrá škola a kvalitní vzdělání je základem

Často můžete slyšet, že dobrá škola a kvalitní vzdělání je základem do života. A v určitém pohledu je to pravda. Samozřejmě, že v životě hraje roli více faktorů, jako jsou peníze nebo štěstí, avšak kvalitní vzdělávání není dobré podcenit. Když si nedáte dostatečně záležet při výběru školy, může se stát že narazíte na takovou, která vám bude v jistém ohledu vadit. Po několika letech můžete být naprosto znechuceni vzděláváním a prostě odejdete a už nikdy nebudete mít snahu se vzdělávat. To je však největší chyba, kterou můžete udělat. Pokud je to nevyhnutelné a na školu jste teprve nastoupili, je samozřejmě na místě zvážit přestup na jinou školu. Nikdy však nesmíte zanevřít na vzděláváním samotném. Vždy je to o vlastní snaze a o motivaci. Pokud ale máte možnost si udělat průzkum o škole a vyvarovat se různým negativům, rozhodně je dobré tento krok učinit.

Na co hledět, když se hlásím na školu?

Ptejte se známých

Jako první věc, kterou můžete udělat je, že se poptáte známých, kteří na škole studovali. Nesmíte se rozhodovat pouze na základě posudku někoho jiného, je však dobré i takové informace ve svém průzkumu zvážit.

Hodnocení školy

Hodnocení školy je další dobrá možnost, jak si udělat o škole obrázek. Stránka, která hodnocení škol poskytuje je například Hodnoceniskol.cz. Jednoduše zadáte do vyhledávače název školy a vyjede vám hodnocení.

Statistiky

Podívejte se, jaké procento žáků škola přijímá, kolik žáků školu nedokončí a jaký prospěch měli přijatí žáci. Tohle pro vás může být nejdůležitější informace, jak se pro školu rozhodnete. Informace nejsou ničím zkreslené, takže máte objektivní pohled na věc.

Je zde samozřejmě spousta dalších věcí, na které se můžete zaměřit jestli je škola poskytuje. Uvedeme si pár posledních příkladů:

*Spolupráce školy a organizací

*Cestování do v rámci Erasmu

*Možnost složení maturitní zkoušky z více cizích jazyků

*Možnost volby mezi více cizími jazyky

*Aktivita školy v soutěžích a její umístění

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *