Podnikání

Jestliže nevíte jaký obor byste rádi studovali a nebo si nejste stoprocentně jisti, kde byste se chtěli v životě uplatnit, obor podnikání pro vás může být zajímavá cesta. Pokud byste navíc rádi studovali obor, ve kterém získáte znalosti o vnitřním fungováním podniku, tak je obor podnikání přesně pro vás.

Co se můžete naučit

Mezi získané dovednosti v oboru podnikání bude jistě patřit pochopení ekonomického systému v celku. Zaměříte se na mikroekonomii podniku, pochopíte ekonomické toky v podniku a jak například správně rozdělit finanční prostředky do různých sektorů v podniku. Naučíte se, jak správně odhadnout chování trhu v budoucnu, provádět analýzy a podle toho uzpůsobit výrobu. Dále díky tomuto oboru získáte znalosti v oblasti marketingu. Pochopíte pracovně-právní vztahy mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem.  Budete znát všechny typy obchodních korporacích a právní rovinu upravující činnosti těchto společností. Dokážete pochopit vztahy mezi jednotlivými procesy v podniku a pochopit jak se navzájem ovlivňují. V neposlední řadě získáte také povědomí o nahlížení na ekonomiku jako 1 celek – makroekonomii. Díky tomu dokážete pohotově reagovat na různé výkyvy v celkové ekonomice státu.

Abychom si tedy shrnuly všechny vědomosti, které můžete získat:

*Mikroekonomie podniku, ekonomické toky

*Analýza a chování trhu, uzpůsobení výroby

*Marketing

*Pracovně-právní vztahy mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem

*Obchodní korporace

*Makroekonomie

Kde se můžete uplatnit

Uplatnění absolventů, kteří vystudovali obor podnikání je velice široké. Můžete dělat vše od administrativy až po vrcholné řízení podniku. Získáte tedy znalosti pro vytvoření vlastního podnikání, pro práci analytika nebo asistenta vrcholových manažerů.

Kde v České republice studovat obor podnikání

V České republice má obor podnikání spousta odborných škol, jako dobré zástupce můžeme uvést:

*Masarykova univerzita – obor Podniková ekonomika a management

*Mendelova univerzita – obor Ekonomika a management

Jsou zde samozřejmě desítky škol nabízející vzdělávání v oblasti podnikání, je pouze na vás jakou si vyberete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *