Strojírenství

Strojírenství je velmi rozsáhlý termín a řadí se sem spousta oborů, které můžete studovat na různých vysokých školách v České republice. Mezi různá uplatnění v oblasti strojírenství můžeme zařadit například operátora CNC strojů, technika nebo svářeče. Poslední dobou jsou tyto obory stále více a více žádané, protože je stále méně lidí, kteří danou profesi v těchto zaměřeních vykonávají.

Proč se zaměřit na strojírenství?

Strojírenství je část trhu, kde dlouhodobě chybí lidé. V budoucnosti tento obor bude čím dál více růst, a bude potřeba také čím dál více lidí. To znamená, že po lidech, kteří se opravdu vyznají bude veliká poptávka a vy si Playamo češtinabudete moci přijít na krásnou výplatu. Pokud vás navíc nějaký obor v oblasti strojírenství baví, je to pro vás jasná volba.

Kde studovat obor strojírenství

Několik vysokých škol vám nabízí různé programy na fakultách zaměřených na strojírenství. První z nich je například VUT v Brně

Vysoké učení technické v Brně

Pokud si nejste jisti, na kterou technickou školu jít, vysoké učení technické v Brně je nejlepší volba, kterou můžete udělat. Nabízí celou řadu programů. Na fakultě strojního inženýrství můžete například studovat Aplikovanou informatiku a řízení, energetiku nebo strojírenské technologie. Pokud jste již vystudovali některý z nabízených oborů, můžete pokračovat v doktorském studiu. Mezi doktorské studium můžeme zařadit obory jako je Aplikovaná matematika, energetické inženýrství nebo také konstrukční a procesní inženýrství.

Fakulta strojní v Liberci

Fakulta strojní v Liberci může být další dobrá volba, kterou můžete učinit v rámci vzdělávání v oblasti strojírenské. Studijními programy na Této univerzitě jsou například Automobilové inženýrství, aplikovaná mechanika a inovační a průmyslové inženýrství.

A na závěr, pokud stále váháte, zda se pustit do studia strojírenských oborů, můžete si přečíst článek zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *