Tipy pro líné studenty: jak se lépe učit

Ať už jste na jakémkoliv typu střední či vysoké školy, učení se nikdy nevyvarujete. Začít se učit noc před velkým testem (nikoho nepřekvapí i pár minut před začátkem hodiny), je pro někoho naprosto běžná věc, i když si sliboval, že se na to podívá o dost dřív.

Jestli patříte k prokrastinujícím studentům a někdy je pro vás těžké se soustředit, přinášíme vám pár metod, které by vám mohly pomoct.

Málo je někdy více

Máte odevzdat esej nebo se naučit několik pojmů a přemýšlíte, kdy se do toho pustíte. Zabere to totiž spoustu času a vám se do toho samozřejmě nechce. Proč to teda neudělat postupně? Rozdělte si učení/psaní na kousky. Pokud se máte naučit padesát pojmů, rozdělte si je na pět až deset oddílů, stránky u eseje si rozdělte na odstavce. Díky tomu, že budete dělat pouze část, která vám nezabere tolik času, bude se vám do toho chtít o něco více.

Odměňujte se

Po každé naučené části si dejte nějaký cíl, jak se odměníte. Můžete se jednat o odreagování u hraní her (https://playamo-bonus.org/cz/), koukání na videa, nebo trávení času s kamarády. Nezapomínejte, že největší odměna by měla přijít až úplně na konec.

Videa, podcasty

Pokud se vám nechce zírat na popsanou stránku papíru a potřebujete něco, co vás více upoutá, najděte si videa nebo podcasty ohledně tématu, o kterém se máte učit. Nevyžaduje žádné velké úsilí, prostě se jen pohodlně usaďte, uvolněte se a začněte poslouchat. Řadu podcastů najdete na Youtube, Spotify, ale třeba i na stránkách online deníku Aktuálně.cz.

Nahrajte si své poznámky

V telefonu máme diktafon, tak proč ho nevyužít? Přečtěte si všechny své poznámky či stránky z učebnice nahlas a nahrajte si je do telefonu. Díky tomu se můžete učit kdykoliva kdekoliv. Navíc budete poslouchat jen opravdu to, co potřebujete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *